Aita ennast ise


Otsustasin kirjutada seda blogi, et aidata inimestel ennast ise aidata. Meid kasvatatakse üles õpetades meile matemaatikat, keemiat, füüsikat, keeli jne jne.

Kuid kust peaksid tulema oskused, et elada oma elu õnnelikult? Koolis sellele eriti tähelepanu ei pöörata, oskus õnnelikult elada ei kuulu nende teadmiste hulka, mida peetakse oluliseks õpetada.

Õnnelikumad meist on pärit perekondadest, kus oskused elada õnnelikku pereelu ja isiklikku elu on orgaaniliselt integreeritud, kus vanemad on õppinud neid oma vanematelt ja on võimelised neid omakorda oma lastele edasi andma.

Vähem õnnelikumad meist peavad neid oskusi omandama läbi raskuste, halvemal juhul selleks et välja tulla depressioonist, hakkama saada ärevuse või paanikahoogudega, või kui järjekordne kooselu on purunenud.

Seega järgnevad lood, millest võib abi olla, kui soovid elada õnnelikumat ja teadlikumat elu. Need lood päästavad lugeja ajakulust läbi töötada hulk raamatuid, osalemast seminaridel ja teraapiates – olen selle kõik lugeja jaoks siia lühidalt kokku võtnud. Panen kirja ka allikad, et oleks võimalik soovi korral mõnda teemasse põhjalikumalt süveneda.